Vítej na mém blogu!


Pokud vás zajímájí obecná pravidla mého jídeláku tak ZDE
(to jen aby se mě každý zvlášt neptal :D jinak pokud k tomu budete mít dotazy, pište!)

Srpen 2009

31.8. 2009

31. srpna 2009 v 15:27 | Lucy x) |  My food + sport
váha: 89.9

spala jsem :)
12h - cottage 150g + dvě lžíce mini raviol :D
13:30h - brokolice v páře + kuřecí přírodní prsní řízek
15h - 2lžičky nízkotučného tvarohu + nektarinka
17h - malá miska vloček s mlíkem
21h - miska tunáka s cibulkou + okurka a rajče-miska

Pití: voda z kohoutku + 2 kafe s polotučným mlíkem
Sport: 20 min se psem

Jsem zpět

30. srpna 2009 v 15:57 | Lucy x) |  My diary :)
Ahojky :)
tak jsem zpáátky z fesťáku a z Řecka :) obojí bylo fajné, trochu sem přibrala ale něco už je zas dole tak ted se budu zas víc snažit:)

takže od zítra zase jídelníčky :) a taky vám odpovím na komenty :)

Victoria´s Secret Fashion Show 2005

22. srpna 2009 v 17:16 | Lucy x) |  Music videos thins!
Tak je to tu :) Další přehlídka VS


trochu zpožděnej zvuk bohužel...


Pilates

22. srpna 2009 v 7:16 | Lucy x) |  Sport

Trápí vás větší bříško, boky či povislé paže? Chtělo by to posilovnu, ale ta vás nebaví? Začněte chodit na pilates.
Pilates je relativně pomalé cvičení, které na pohled vypadá jednoduše, ale jakmile ho zkusíte, zjistíte, že tak jednoduché vlastně vůbec není. "Všechny pohyby vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad," vysvětluje Renata Sabongui, guru této metody u nás. "Pilates tak pomáhá vybudovat a zpevnit svaly, které mají na starost správné držení těla. To pak umožňuje předcházet řadě zdravotních potíží."

Nádherné zoubky

21. srpna 2009 v 17:13 | Lucy x) |  Beauty tips

Abyste měla zdravé zuby, nemusíte utrácet za drahé pasty. Stačí správná technika a budete mít úsměv jako filmová hvězda.
Ráno si v horečném tempu přejedete kartáčkem přední zuby, večer padáte únavou a ústní hygienu odbudete pár tahy? Gratulujeme, právě jste v ústní dutině vytvořila ideální prostředí bakteriím zubního plaku.
Výsledek jejich intenzivní práce na sebe nenechá dlouho čekat, vytvoří se vám kaz. Přitom není nic snazšího než se nejčastějšího onemocnění, které postihuje obyvatele napříč kontinety už od doby kamenné, vyvarovat. Stačí si o pět minut přivstat a správně si vyčistit chrup. Zdraví je totiž základní podmínkou přirozené krásy.
Že si zuby svědomitě čistíte, a přesto se při pravidelných prohlídkách svíjíte ve stomatologickém křesle a modlíte se, aby byl bolestivému vrtání konec? Zřejmě má vaše technika, navzdory úsilí, nedostatky. Nejvyšší čas objednat se k dentální hygienistce.
Investice k nezaplacení
Návštěvu zubní odbornice byste neměla odkládat, ani pokud vás žádné stomatologické neduhy netrápí. V tomto případě totiž platí dvojnásob, že prevence je základ. A nenechte se mýlit, rozhodně nejde o zbytečně vyhozené peníze.
Pravidelnou a důkladnou péčí o svoje 'tesáky' si ušetříte nejen nesnesitelné utrpení, ale i výdaje za nákladné zákroky. "Služby dentální hygienistky nejsou nadstandardní péčí, jak se mnoho lidí domnívá. Je to základní ošetření, které by měl každý vyžadovat jako součást zabezpečení nejen svých zubů, ale i celkového zdraví," popisuje předsedkyně Asociace dentálních hygienistek Alice B. Laurent, která před svým příjezdem do Česka pracovala v kolébce zubní hygieny - v USA.
Právě tam začal v roce 1913 americký doktor Alfred Fones školit první odbornice. A jak samotné vyšetření probíhá? Zubní hygienistka nejdřív zkoumá terén a pátrá po přítomnosti zubních kazů, zubního plaku a kamene.
Prověří, zda jsou zuby pevné, nebo v pohybu (kývají se) následkem parodontitídy či přetížení zubu. Díky speciální tupé parodontologické sondě jí nezůstane utajen ani stav dásní. Nezbytné je změřit také hloubku prostoru mezi zubem a dásní, tzv. kapsy. Výsledek určuje stupeň postižení parodontu.
Správný trénink
Normální hodnota je do 3 mm, čím jsou čísla vyšší, tím je stadium pokročilejší. Pak si na vás ještě posvítí rentgenovými paprsky, které detailně ukážou stav mezizubních prostor, a vyřkne diagnózu a možné léčebné postupy.
Protože nejen vodní kámen, ale i ten zubní je pěkný prevít, odstraní vám specialistka v bílém plášti pomocí ultrazvuku jeho nánosy a vyleští povrch vašich perliček speciální lešticí pastou. Na přání také zbaví vaši sklovinu barevných skvrn po kávě, čaji či po kouření, vybělí ji, citlivé zuby povzbudí aplikací fluoridových gelů.
Na závěr si ještě vyslechnete přednášku o vhodných pomůckách na čištění a absolvujete společný trénink jejich používání v praxi. Vstupní prohlídka trvá obvykle 45-60 minut. A protože se na ni nevztahuje zdravotní pojištění, budete muset sáhnout do kapsy. Naštěstí nijak hluboko, cena se pohybuje od 500 do 1500 korun.
Optimální přitom je u dentální hygienistku otvírat pusu dvakrát za rok, pokud vám to nedoporučí jinak. Seznam ordinací, kde se můžete objednat, naleznete na webových stránkách Asociace dentálních hygienistek.


zdroj: www.elle.cz

Dieta na poslední chvíli

21. srpna 2009 v 7:10 | Lucy x) |  Dietky

Taky jste podcenila zimu a teď máte problém nasoukat se do plavek? Vyzkoušejte dietu "last minute", která vás zachrání!
Na začátek pro vás máme skvělou zprávu: jestli chcete zhubnout, zapomeňte na přísné omezování, při kterém byste umírala hlady. Podle odborníků je totiž právě vynechávání potravin zaručenou cestou do pekla. Například lidé, kteří nesnídají a jedí méně často během dne, dosahují vyšší váhy než ti, kteří si denně dopřejí čtyři až pět jídel.
Jak je to možné? Jejich metabolismus nefunguje tak, jak má - jakmile po dlouhé pauze dostane jídlo, kalorie z něj si začne ihned ukládat. Lidé, kteří dlouho hladověli, se navíc následně více přejídají a s vidinou pořádného žvance si vybírají kaloričtější potraviny.
Důležité tak je správně nastartovat spalování a dostat chutě pod kontrolu. Přesně k tomu vám pomohou šťavnaté letní diety, z nichž jsem jednu otestovala na vlastní kůži.


Plavky

20. srpna 2009 v 7:01 | Lucy x) |  Models

Tak se loučím :-*

17. srpna 2009 v 16:41 | Lucy x) |  My diary :)
Holčiny moje :)

Zítra odlétám :) Až přijedu napíšu jak bylo a hodím i nějaké fotečky.


Ted ještě k mému hubnutí :) Mám zatím okolo 87.5 což je o kilo víc než před PMS (které stále! mám). S jídlem se snažím kontrolovat, ale není to tak vzorné jako předtím. Na dovolence to bude sice all-inclusive, ale budu fakt papat hodně zeleniny rybky atd. Sladký samozřejmě ochutnám, ale malinko. Pít asi taky nebudu neb jedu s rodinkou no a abych se opila tak to nepůjde takže to vidím jako zbytečný kalorie. V tom all-inclusive je i posilovna, fitness možná i nějakej aerobic. Takže já to vidím že ráno si hezky vstanu, budu aspon 45minutek plavat v bazénku, pak snídaně pláž před poledne třeba posilka pak zase bazének, možná procházka a tak. :) Rozhodně se nechci jen smažit na pláži :D Stejně budem dělat i nějaký výlety za historickejma památkama, takže tam též něco bude :)

No prosím držte mi palce, ale já doufám!!! že až tam budou všechny ty hubený slečny a krásní mužové tak mě chutě přejdou a doběhnu si pro salátek :)

Mějte se tu krááááásně :-*

btw mít takovýhle tělo tak se někde složím štěstím :D

13.8. My B-Day :)

13. srpna 2009 v 11:01 | Lucy x) |  My diary :)
Ahooojky:)
Omlouvám se, že jsem ted nepsala, nějak nebyl čas, nálada.. znáte to :)

Dneska mám narozky! :) Takže si dám ve Starbucks půlku dortíku :)


Jinak co se týče toho jídla v poslední době: mám to debilní PMS a tentokrát fakt šílený chutě, ale snažím se to zvládat, hlavně teda ty večery... no a dámy, já za 5 dní letím k moři - takže se mi to fakt nehodí :D chutě nechutě se musím snažit, protože se přece nvyžeru před odjezdem když sem se ted měsíc fakt snažila:)
Musím zaklepat, že na váze je zatím jen o půl kila víc (dnes 87.1kg) a dál nahoru to moc nejde ale nesmím usnout na vavřínech jinak mám za tejden 90kg...

Takže těch 5 dní ted to bude fakt makačka:)
Sice zítra jedu na noc na jednu akci na k jezírku, ale tak budu hlídat jídlo a dám si max 0.4 l vína :)

Plán je jasnej, SB už znají :) maximum zeleniny, bílkovin, minimum sacharidů (ale nějaký jo, např dneska kousíček toho dortu + kafe - ale objednám si ne moc kalorický aby to aspon trošku vyrovnalo ten dort).

Tak mi držte palce - jídeláky nějak psát budu tak uvidíte ejsi to dám :D

Užívejte volno a já vám jdu odpovědět na komenty - dík za podporu páááá :-*

10.8.

10. srpna 2009 v 17:39 | Lucy x) |  My food + sport
váha: 86.15kg (uh, coto? xD )

snídaně (nvm v kolik) celozrnná houska, 1/2 cottage, plátek šunky a sýra, rajče
cca v 11 nektarinka
13:30h - zelenina na pánev + krabí surimi + kousek mozzarelly + zeleninový salát
16h - skoro 1/2 bílé housky s arašídovým máslem+2milkinis tyčinky --- áááááárgh... ale už nic jinýho nebude!!!
ještě bude asi nápoj/tyčinka/ ale už bez sacahridů - kromě vína

jo pak jsem měla proteinový nápoj asi a až o půlnoci milkyway minute a pak zas nic :D a vína byla flaška :D

Pití: voda, 3 kafe s mlíkem, trocho kofoly bez cukru
+ asi bude víno
Sport: 20min se psem + večer asi chůze a tancování

9.8.2009

9. srpna 2009 v 13:10 | Lucy x) |  My food + sport
váha: 86.95kg (mám PMS)

10:30h - active suchar s tenkou vrstvou arašídového másla + malá miska borůvek s 50g jogurtu + tvarohový koláč nízký asi 2x3 cm :D + cottage 150g + tmavá houska 20g
12:30h - 2 malý kuřecí řízečky smaženy (takový ty ocásky:D) + asi 20g housky tmavé
+ patička bílé bagetky s arašídovým máslem
áááááh nenávidím pms! mám ted fakt hrozný chutě a to jsem včera šíleně odolávala! achjo, tyhlety stavy fakt nesnáším... možná si dovolím ještě malej kousek (lepší ted než večer) ale pak už fakt nic!!!!
15:30h - 4 mini kuřecí kousky na pánvi + zeleninový salát
17:30h - proteinový nápoj
23h - proteinový tyčinka


Pití: kafe s mlíkem, diet limonáda, voda, kofola bez cukru + 0.2dcl bílého
(nj večer zase v hospůdce xD )

Sport: jen nějaká chůze

8.8.2009

9. srpna 2009 v 11:07 | Lucy x) |  My food + sport
váha: 86.55 kg

9:30h - ovesná kaše s proteinovým práškem + 2ks hořké čoko
13h - menší zeleninovej salát + 2misky domácího tzatziky + 1/3 od každého ze dvou mořských koláčů z MandS (hotových mražených, ale bylo to dobrý) - treska + omáčka + sýr + trochu brambor .. cca 1800kJ
17:30h - 1/3 Magnum Equador + cola light (v aquaparku)
19h - kuřecí plátek se sýrem (broskev jsem nejedla) + miska zelnýho salátu
22h - 1/2 proteinový tyčinky 50g
Pití: 2kafe s polotuč. mlíkem, kofola bez cukru, cappuccino, 1l coly light, čaj, voda
Sport: 30min chůze se psem + 2h v aquaparku + večer znovu se psem

Nákupy :)

8. srpna 2009 v 11:49 | Lucy x) |  My diary :)
Ahojky:)

tak včera to bylo moc fajn :) mám nový žabky (jedny sportovní a jedny s pásečkem) a jedny červený botky na platformě (plátěný), pak zlatý náušnice s barevnejma korálkama - takový etno :), černý šatky (nad kolena, na ramínkách a s takovejma volánkama), dlouhou kostkovanou košili, peněženku, krátký bílý sáčko, normální bílý triko před pár dny mi ještě babička koupila černý dlouhý triko, který má úplně prostřižený záda :D od krku až po zadek :D

No tak to byla chvilka otravování s tím co jsem zas nakoupila :D S jídlem sem to zvládla i včera a pak jsem ještě navíc zas šla do hospůdky, ale dala jsem si zas jen střik :) Fakt je to to nej co si můžu dát :D

A dneska jdem do aquaparku, pak ještě k babičce a to už jsem ráno byla se psem :D - takže zase celkem aktivní :D
A zítra si asi dám den bez sacharidů, aby se ta váha trochu pohnula ikdyž je možný že mám PMS, páč vážím stejně ale mám nějaký nafouklý břicho :D

No a jak si užíváte prázdniny vy? Doufám, že dobře :)
Zatím zase pááááá :-*


7.8.2009

7. srpna 2009 v 11:09 | Lucy x) |  My food + sport
Váha: 86.55 kg -uff, je to stejně :D

10h - 2míchaná vejce + salát + 1/2 menšího croissantu se lžičkou arašídovýho másla :)
13:30h - kuřecí plátek s troškou višňové omáčky (rýži jsem nejedla) + salát (okurka, rajče, cibule + mrkev s pomerančem a skořicí) + 6g sušenka Lotus :)
16:30h - 1/2 zapečeného filete z pangase a 1/2 porce teplé zeleniny (nordsee)
20h -2 lžíce chilli con carne :D
21h - proteinový nápoj
00h - asi 1/3 guarety (protein tyčka)
1h :D 2plátky šunky + plátek sýra a 2 mini rajčata


Jdu s mamkou nakupovat a obědvat budem v restauraci, takže si nějaký sacharidy nechávám i na ten oběd, kdyby to nebylo úplně podle plánu :)
AAAh, hadříky a doplnky a botičky, už se těším :D

Pití: kafe s mlíkem, kofola bez cukru, limonáda diet, voda s antioxidanty :) + 2cappuccina a 1lcoly light
+ 0.2dcl bílého :)

Sport: chození po obchodech, večer trochu chůze

6.8.2009

6. srpna 2009 v 21:50 | Lucy x) |  My food + sport
váha: nevážím se! :D po včerejšku :D

8:45h - domácí palačinka (+lžíce mletých oříšků, dvě lžičky javorového sirupu, dvě lžičky marmelády, dvě kostičky hořké čoko) + 150g bílého jogurtu Zott, 50g polotučného tvarohu
11:30h - proteinový nápoj
14h - pain au chocolat (listové těsto s čokoládou) ale nebylo to moc velký
15:30 - asi 2 lžíce chilli con carne
17h proteinový nápoj
21h větší zeleninový salát + kousek brie + 1 a 1/2 malé rolky kozího sýra v šunce


Pití:3x kafe s polotučným mlíkem, kofola bez cukru,limonáda diet, iced cappuccino se sirupem bez cukru
Sport: tak 30min chůze

5.8.2009

6. srpna 2009 v 9:03 | Lucy x) |  My food + sport
Váha: 86.15kg (-400g)

10:30h - ovesná kaše s proteinovým práškem + kostička čoko
14:00h -asi 6 větších krevet + rajče a kus okurky
18h - proteinový nápoj
20:30h - malá miska salátu + 2 mini taštičky z list. těsta s ricottou + mini miska chilli con carne (3lžíce?) libový hovězí+ fazole
00h 1/2 tyčinky guareta 350kj
1h - jako ve 20:30 jen ty taštičky byly 4 ...

Pití: 3x polotučné latté, kofola bez cukru, voda + 0.3dcl bílého vína
Sport: tak hodina chůze určitě :)

Mno mohlo by být líp, ale byla u nás návštěva večer a mezitím jsem ještě byla s kámošema venku - na to myslím celkem okay ... a ty taštičky byly fakt pidi.. holt druhej den to zas bude přísnější :)

4.8.2009

4. srpna 2009 v 19:19 | Lucy x) |  My food + sport
Dnes zase bez sacharidů, aby se to srovnalo :)

Váha: 86.55kg - áááh, dost jsem bála, ale dopadlo to dobřééé :)

9h - 2míchaná vejce + malý zeleninový salát
11:30h - proteinový nápoj + 2x list salátu, šunky, sýra
14:30h - pečená pražma + opečená zelenina (cuketa,lilek, paprika, žampiony)
15:30h - karamelová sušenka 6g
18h - proteinový nápoj
??? - ledový salát s krevetama a koprovým jogurtem

Pití: 2 kafe s polotuč. mlíkem, kofola bez cukru, voda
Sport: 35 minut se psem ráno

3.8.2009

4. srpna 2009 v 11:36 | Lucy x) |  My food + sport
váha ???

9:30 bio dalamánek 50g + eidam 30% 3 plátky + kuřecí debrecínka 140g
11 tenkej proužek dortu (kysanka, piškoty, ovoce)
13:30 kus argentinského hovězího bifteku (150g?) + trochu brokolice + volské oko + salát se zálivkou vinaigrette
16:30 polotučný tvaroh 150g + 2 lžíce protein prášku + trochu kakaa
19 2 listy salátu + 3 plátky kuřecí šunky + 2 plátky eidamu30%
21:30h - trochu salátu co bylo k obědu + rajče, kus okurky a pekingský zelí + plátek kuřecí šunky

navíc: ráno 2kostičky aero hořké čoko, okolo 17h čtvereček hořké čoko, v 19 ještě kopeček šlehačky bez cukru

pití: 3kafe s polotučným mlíkem, 2l vody, 2sklenice kofoly bez cukru
sport: aspon 20minut posilko

Jídlo na festu 30.7.-2.8.

3. srpna 2009 v 19:24 | Lucy x) |  My food + sport
Tak teda dopisuju jídeláky:)
Jsem docela spokojená, ikdyž jsem měla děěěěsný chutě. Ale holčiny tam byly docela dost obézní, takže mě to trochu podporovalo.Mohlo to možná být lepší, ale zatěch podmínek asi ok. Kéž bych takhle zvládala každou akci :D

Co se týče sportu, každej den min. 30minut na nákupech + lítání po tom festivalu (schody...auau:D )
Schválně mi řeknětě co myslíte... já myslím, že toho mohlo být i mín (hlavně poslední dva dny) ale zase jsem snědla třeba kilo zeleniny :D a hlavně sem pohlídala sacharidy jen na ráno...
Doufám, že se vám zde líbilo a přijdete zas :) Pokud také hubnete, přeju mnoho úspěchů! :)

Your choice :)

Cake or perfection?